پیام مدیر:

رسانه آپ آهنگ مرجع دانلود آهنگ های جدید ایرانی مجاز می باشد

تمام آهنگ ها با رضایت صاحب اثر و لینک مستقیم با متن موزیک ها درج می شود

جهت پخش آثار موسیقی خود تماس بگیرید.


aloteam@

از دست نده!

علت‌های خاموش شدن فر توکار و فر برقی

۲۱ اسفند ۱۴۰۱

یکی از پرمصرف ترین وسایل تهیه غذا که امروزه استفاده زیادی دارد، فر است. بسیاری از افراد که با این وسیله سر و کار دارند گاهی با این مشکل مواجه می‌شوند که فر به صورت ناگهانی خاموش می‌شود و این سوال را به تکرار می‌پرسند که علت خاموش شدن فر برقی داتیس چیست؟ در این مطلب قصد داریم شما را با علت خاموش شدن فر آشنا کنیم، لطفا با ما همراه باشید.

علت خاموش شدن فر گاز داتیس و اخوان

در این بخش به تمام مواردی که باعث خاموش شدن فر گاز داتیس و اخوان می‌شوند اشاره می‌کنیم:

  • تهویه نامناسب

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد هنگامی که قصد روشن کردن شعله گریل فر را دارید مشاهده کنید‌ که شعله روشن نمی شود. یکی از عوامل اصلی روشن نشدن شعله فر برقی داتیس عدم وجود هوای کافی در اتاقک فر است. اگر شما نیز با چنین مشکلی مواجه شدید باید درب فر را برای مدت زمانی باز بگذارید تا جریان هوا وارد فر شود.

  • گرفتگی پیلوت

پیلوت قسمتی از شعله است که گاز از آن خارج شده و باعث ایجاد شعله می‌شود. گرفتگی و انسداد پیلوت با جلوگیری از خروج گاز سبب‌ عدم روشن شدن فر می‌شود. جهت رفع این مشکل ابتدا تمام شعله‌های فر گاز را بررسی کنید. چرا که ممکن است پیلوت شعله گاز به دلیل تجمع چربی و مواد غذایی مسدود شده باشد. اگر مشاهده کردید که پیلوت مسدود شده می‌توانید به وسیله جسم نوک تیزی مانند سوزن یا خلال دندان اقدام به باز کردن آن کنید.

  • خراب شدن ترموستات

ترموستات قطعه ای از اجاق گاز است که در برابر گرمای بیش از حد از فر گاز محافظت می‌کند. این قطعه در فر توکار داتیس و فر توکار اخوان نیز وجود دارد. یکی از عوامل اصلی خاموش شدن فر بعد از چند دقیقه خرابی ترموستات است. علاوه بر خاموش شدن فر خرابی ترموستات می‌تواند باعث تولید حرارت کم شعله شود. تعویض و تعمیر این قطعه باید توسط افراد متخصص انجام شود. برای آگاهی از سلامت این قطعه می‌توانید دماسنجی را داخل فر قرار دهید و چند درجه دمای فر را زیاد کنید. اگر دمای نشان داده توسط دماسنج کمتر از دمایی باشد که شما اضافه کردید ترموستات فر مشکل دارد.

  • خرابی ترموکوپل

ترموکوپل قطعه ای از فر گاز است که از یک سو به فندک و از سوی دیگر به خروجی جریان گاز متصل است. این قطعه نیز در فر توکار داتیس و فر توکار اخوان وجود دارد. اگر ترموکوپل فر گاز مشکل داشته باشد شعله پس از چند دقیقه روشن ماندن خاموش می‌شود.

  • قدرت تولید گرمای کم

ممکن است اجاق گاز به دلایل مختلفی توان کافی برای تولید گرما و روشن نگه داشتن شعله را نداشته باشد. برای رفع این مشکل بهتر است اجاق گاز خود را حتما به یک متخصص نشان دهید.

  • مشکل در تایمر

تایمر نقش مهمی در هماهنگی و کنترل اجزای مختلف فر گاز دارد. در واقع با تایمی که به صورت دستی در فر گاز تنظیم می‌شود تایمر تعیین می‌کند که چه زمانی فر گاز خاموش شود. یکی از علت‏های خاموش شدن فر خرابی تایمر است. تایمر می‌تواند به دلایل مختلفی مانند دررفتگی فنر یا شکستگی خراب شود. برای تعمیر یا تعویض تایمر فر گاز حتما از فرد متخصص کمک بگیرید.

  • خرابی المنت گرمایشی

المنت قطعه ای از فر گاز است که در قسمت پشت، پایین و بالای فر گاز وجود دارد و کار آن پخش یکنواخت حرارت در اتاقک فر است. این قطعه دارای طول عمر مشخصی بوده و ممکن است در طول زمان دچار آسیب دیدگی شود. در صورتی که این قطعه تغییر شکل داده و آسیب ببیند دمای داخل فر بیش از حد داغ می‌شود. خرابی این قطعه یکی دیگر از عوامل خاموش شدن فر گاز به حساب می‌آید.

  • مشکلات مربوط به سیم کشی و برق

اگر تمامی موارد مذکور در اجاق گاز شما سالم بود بهتر است سیستم برقی و الکتریکی آن را بررسی کنید و از سلامت آن اطمینان حاصل کنید.

  • مسدود شدن لوله گاز

می‌دانید که فر گاز با استفاده از گاز کار می‌کند. بنابراین اگر شیر گاز مسدود شود و گاز به دستگاه نرسد هیچ گاه دستگاه روشن نخواهد شد. گرفتگی لوله گاز خیلی خطرناک است و هرچه سریع تر باید برطرف شود.

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم عوامل و علل اصلی خرابی اجاق گاز داتیس و اخوان را به شما ارائه دهیم. به طور کلی فرقی نمی کند که برند اجاق گاز شما چه باشد. در هر صورت خرابی فر اجاق گاز یکی از عواملی است که می‌تواند تمام برنامه‌های غذایی شما را مختل کند چرا که فر گاز امروزه به عنوان یکی از اصلی ترین وسایل آشپزخانه به شمار می‌رود. عوامل مختلفی چون عدم تهویه مناسب درون اتاقک، خرابی ترموکوپل، خرابی ترموستات، ایراد المنت‏های گرمایشی، خرابی تایمر و ….. می‌توانند سبب خاموش شدن فر گاز شوند.

برای دانلود آهنگ بر روی لینک زیر کلیک کنید.